Opcje serwisu
Szukaj:      


Tu jesteś: Strona główna » Aktualności » Niezbędnik podróżnika! »
akutil

Niezbędnik podróżnika!

Akutol_stop_60ml_1_1
Nie płacz, to się zagoi!

 

To zna każdy rodzic: groźnie wyglądający upadek, kilka sekund złowieszczej ciszy zanim rozlegnie się straszliwy krzyk, oczy szybko zalewają się łzami i już mamy "największy ból na świecie". Otarte kolana są po prostu symbolem dzieciństwa.Rozpoczynający się okres ciepłych letnich dni ciągnie dzieci do najróżnorodniejszych wypraw za poszukiwaniem przygód. I jak to z reguły bywa, każdy „prawdziwy poszukiwacz przygód” z podobnej akcji wyniesie nie tylko pamiątkę w postaci otartego kolana, guza na głowie czy zadrapania. Dzieci najczęściej ulegają zranieniom na podwórku, w nieznanym środowisku i bez nadzoru. Ich tęsknota za przeżyciem czegoś niezwykłego i za zostaniem bohaterem nie ma końca, zmusi ich do wejścia właśnie na to najwyższe drzewo, sprawdzenia zagadkowej opuszczonej stodoły i strychu, jednak nie uświadamiają sobie przy tym istniejącego niebezpieczeństwa. Dzieci bardzo łatwo dają się namówić do niebezpiecznych czynności, przy których mogą odnieść obrażenia. Rodzice czują się bezradni. To przekracza ich siły, aby ochronili swoje dzieci przed wszystkimi zagrożeniami otaczającego nas świata.


Niebezpieczeństwo zranienia można obniżyć pouczając dzieci o ewentualnych zagrożeniach, jakie związane są z tą czy inną czynnością. Jednak o wiele ważniejsze jest, aby zawsze pod ręką był dostateczny „arsenał” skutecznych przedmiotów ochronnych (kask, ochraniacze i rękawice), a w idealnym przypadku zawsze mieć dziecko „ na oku” – ale nawet to czasami nie wystarcza. Dzieciom dzięki ich ciekawości i zwariowanym pomysłom zawsze coś się może przytrafić. Nie można tutaj pominąć także faktu, że w wieku dziecięcym dopiero rozwijają się zdolności fizyczne i umysłowe, dlatego dzieci reagują o wiele wolniej i ich pole widzenia jest węższe niż u nas, dorosłych. Punkt ciężkości ciała u dzieci usytuowany jest znacznie wyżej niż u osoby dorosłej, dlatego dzieci tak łatwo tracą równowagę i często upadają.


Zapobiegnięcie drobniejszym obrażeniom jest prawie niemożliwe pomimo zachowania jak największej ostrożności. A kiedy już do tego dojdzie, dobrze jest wiedzieć, co z tym zrobić, aby mały bohater cierpiał jak najmniej i następstwa były jak najłagodniejsze. Na guzy i przywarte palce wystarczy przyłożyć zimny okład, który powstrzyma zwiększanie się obrzęku. Na lekko otartą ranę powierzchniową, jaką jest na przykład otarte kolano czy zadrapanie, ( oczywiście po uprzednim oczysczeniu) najlepiej zastosować sprawdzony od wielu już lat elastyczny opatrunek w spreju Akutol spray, który ranę nie tylko zdezynfekuje, ale i pokryje ochronną przezroczystą warstwą odporną na zmywanie.

 Na krwawiącą ranę warto zastosować Akutol stop spray z czynnym składnikiem, który absorbuje krew ze zranionego miejsca i przyjemnie ochłodzi ranę. Natomiast, aby przyśpieszyć regenerację uszkodzonej tkanki, należy na ranę rozpylić Akutol stopjodin spray. Opatrzenie rany za pomocą Akutolu spray jest łatwe i szybkie, a zatem małemu urwisowi nic już nie stoi na przeszkodzie w powrocie do dalszego poszukiwania przygód.

Akutol spray na rany można zakupić w aptece. Cena 1 opakowania wynosi ok 17-18 zł i starcza nawet do 150 aplikacji.Aktualności

Niezbędnik podróżnika!


Akutol_stop_60ml_1_1
Nie płacz, to się zagoi!

 

To zna każdy rodzic: groźnie wyglądający upadek, kilka sekund złowieszczej ciszy zanim rozlegnie się straszliwy krzyk, oczy szybko zalewają się łzami i już mamy "największy ból na świecie". Otarte kolana są po prostu symbolem dzieciństwa.


czytaj więcej wiecejPolityka prywatności      © Copyright Salus International Sp. z o.o.